Môj príbeh

Robím, čo milujem. Sprevádzam ľudí na ceste k lepšej práci.

Pomáham im pripraviť sa na pracovný pohovor v pohode a bez stresu.

Som šťastná žena, pretože milujem to, čo robím. Mením svoj život od základov, ale na druhej strane som dosť múdra na to, aby som využila všetko, čo ma život naučil.

Inšpirujem ľudí k tomu, aby robili prácu, ktorú milujú a ktorá ich baví.  Najdôležitejšie sú totiž dve veci:

1. robiť to, čo milujeme

2. chodiť do práce s radosťou a ľahkosťou.

Všetko ostatné, čo sa naučíme popri tom, je už vedľajšie :).

Nemám problém získať prácu. Prácu som si vyberám ja, alebo si dokonca práca nájde mňa. Práca ma napĺňa, teší a dobíja novou energiou. Aj keď pracujem, robím to s radosťou a nepoznám pocit, že ma práca nebaví, či dokonca ubíja alebo frustruje.

Krok vedľa

Ups, trochu nešťastným spôsobom sa dostávam na pracovnú pozíciu, ktorá nie je pre mňa to “pravé orechové”. Kreatívny tvor vo mne trpí a prvýkrát v živote musím robiť prácu, ktorá ma nebaví. Radosť z práce sa pomaly, ale isto vytráca. Do práce chodím s nechuťou, z práce zasa unavená.

Všetko, čo robím, robím len z povinnosti a  v podstate z jediného dôvodu – aby každý mesiac pípla na účet suma, ktorú očakávam a potrebujem na prežitie. Uf, padám poriadne hlboko. Do práce sa teším akurát na šálku kávy s mojimi úžasnými kolegami. Nič viac!

Som unavená z ustavičného narážania na hrany korporátneho sveta, naháňania sa za peniazmi, z predbiehania konkurencie. Čím viac “pushujem”, tým sú výsledky horšie. Cítim, ako sa zo mňa vytráca ľudskosť a ja mám potrebu robiť niečo iné. Najlepšie do detského domova, alebo niekde, kde môžem pomáhať a prinášať ľuďom, aj sebe viac radosti do života. 

Kopanec od života… ďakujem

Našťastie toto trápenie netrvá dlho, a firma, pre ktorú pracujem, odchádza do zahraničia. Zostávam bez práce. Nezamestnaná! Zo začiatku som z toho nešťastná. Strácam stabilitu, pevnú pôdu pod nohami.

Musím riešiť životnú zmenu. Napísať životopis, absolvovať pracovný pohovor, začať úplne odznova. Obavy sa prelínajú s očakávaniami a nadšením. Žiaľ, žijem v regióne, kde sa je dobrých pracovných ponúk ako šafranu.

Pomaly sa spamätávam a prijímam túto zmenu pozitívne. Je to vykúpenie! Konečne nemusím robiť to, čo ma nebaví. Ďakujem životu za uštedrený kopanec, za to, že urobil rozhodnutie za mňa, a posúva ma ďalej. Sľubujem sama sebe – už nikdy viac! Už nechcem robiť prácu, ktorá ma nebaví a nenapĺňa!

Stojím na svojej životnej križovatke

A rozmýšľam, ktorým smerom sa vybrať. Smerom, kde môžem získať uznanie, stabilné pracovné miesto, slušný plat, ale za cenu toho, že budem robiť prácu, ktorá ma nebaví a nenapĺňa? Alebo ísť smerom, možno neistým, trošku riskantným, ale robiť prácu, ktorú milujem?

Život je príliš krátky, aby som ho len snívala. A tak sa rozhodujem, riskujem a idem cestou, na ktorej si plním svoj sen. Sen, ktorý nechcem len snívať. Sen, ktorý chcem žiť. Sen o práci, ktorú milujem. Vnútorná sila pomáhať (a nielen zarábať) ma ženie vpred a začínam podnikať.

Robím, čo milujem

V súčasnosti už niekoľko rokov pôsobím ako kariérna mentorka a lektorka angličtiny v jednom. Pomáham ľuďom získať vysnívanú prácu a na tejto ceste ich rada sprevádzam. Venujem sa komplexnej príprave – od zlepšenia úrovne angličtiny cez úspešné zvládnutie pohovoru až po spokojnosť s vlastnou prácou. 

Som autorkou e-booku Nehovor, že nedáš pohovor a Kľúč k úspešnému pracovnému pohovoru. Učím ľudí to, čo potrebujú vedieť pre život a čo sa v žiadnej škole nikdy nenaučili. 

Na mojom blogu podporujem ľudí v tom, aby robili, čo milujú a čo ich baví. Aby nechodili do práce len z povinnosti, ale aby si našli prácu, ktorá ich bude baviť a prinášať im do života veľa radosti a energie. Som presvedčená, že práca, ktorú robíme s láskou a vášňou, prináša tie najlepšie výsledky.

Vravíte si: „Ona nie je kompletná! Lieta hlavou v oblakoch. Však je to len robota – koho by bavila?? Oooch, ako ju neznášam!“

Ak čo len trochu veríte tomu, že niekde na Vás čaká lepšia práca, potom sa bez váhania pridajte ku mne na Facebook. Vydáme sa spolu cestou za prácou, ktorú budete milovať. Nezáleží, či to bude práca vo firme, štátnej správe alebo Vaše vlastné podnikanie.

Dôležitý je pocit, ktorý z práce máte. Že robíte to, čo milujete!

Späť na BLOG >>

Odskočiť na Facebook

Error: Please enter a valid email address

Error: Invalid email

Error: Please enter your first name

Error: Please enter your last name

Error: Please enter a username

Error: Please enter a password

Error: Please confirm your password

Error: Password and password confirmation do not match